Twórczość Barbary Lis-Romańczukowej dostępna w BWA

Twórczość Barbary Lis-Romańczukowej oraz pokonkursowa wystawa Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego to nowe propozycje BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Wernisaż pierwszej z wystaw już 5 grudnia (czwartek).

Barbara Lis-Romańczukowa jest autorką wielu prezentacji indywidualnych oraz uczestniczką licznych wystaw zbiorowych sztuki polskiej w kraju i za granicą. Prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych w kraju i na świecie.

– Jej prace, zarówno medale jak i prace na papierze, zmuszają do zatrzymania, do niespiesznego wchodzenia w te małe, zaklęte w wysublimowane formy, światy – mówi kuratorka wystawy, Małgorzata Bojarska-Waszczuk. – Wiele w tej twórczości wątków osobistych, odniesień do codziennych zdarzeń, przyrody, przyjaciół, poezji. Te ulotne chwile i zdarzenia autorka przenosi poza czas i chroni przed przemijaniem.

Wernisaż w czwartek (5 grudnia) o 18:00 w galerii przy al. Piłsudskiego 38. Prace będzie można oglądać w sali kameralnej do 2 lutego.

W sali głównej będzie można natomiast podziwiać nagrodzone i wyróżnione prace XII edycji Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. To konkurs organizowanym przez BWA w Olsztynie co cztery lata od od 1975 roku. Wydarzenie umożliwia artystom konfrontację swoich osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim.

Grand Prix – Nagrodę Prezydenta Olsztyna dostała w tej edycji Jolanta Rejs za pracę „What you see is what you don’t get (II)” (drzeworyt). I nagroda trafiła do Wojciecha Tylbor-Kubrakiewicza („Bezpieczne przejście” – linoryt), laureatem II nagrody został Andrzej Kalina („Poza układem III” – linoryt), a III nagroda powędrowała do Agaty Gertchen („Macierzyństwo – 03” – linoryt).

Na konkurs wpłynęło 120 prac 47 autorów. Po ocenie i przeprowadzonej selekcji, jury wybrało na wystawę pokonkursową 60 prac 37 autorów.

Wernisaż w BWA Galerii Sztuki 12 grudnia (czwartek) o 18:00. Wystawa potrwa do 26 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *