Drugie urodziny Galerii Dobro w Olsztynie

W sobotę (11 stycznia) w Olsztynie Galeria Dobro prowadzone przez MOK Olsztyn będzie obchodzić 2. urodziny. Warto się wybrać na tę wyjątkową imprezę!

Galeria Dobro jest szeroko pojętą alternatywa wobec mainstreamu i prowincji. To przestrzeń kultury niezależnej, prowokującej, krytycznej. Ekspozycje mieszczą się w jednej sali o powierzchni 110 m2. Już w sobotę będzie okazja do świętowania kolejnej rocznicy powstania tego miejsca.

– Stworzyliśmy przestrzeń młodej sztuki, angażującej, niepokornej, niszowej – mówi Mariusz Sieniewicz, dyrektor zawiadującego galerią Miejskiego Ośrodka Kultury.

I dodaje: – Cieszę się, że zaskakiwaliśmy siebie, a przede wszystkim, że byliśmy zaskakiwani przez twórców. Wiele się wydarzyło. Dwa lata Galerii Dobro to bardzo dużo i zdecydowanie za mało. Niewykluczone, że jeszcze trochę powkurzamy dyktatorków płaskich światów. Bez nas nie byliby sobą. Tymczasem dziękujemy artystom i odbiorcom za obecność, siorbiąc plujkę na warmińskim niesojowym.

Urodzinowa impreza w Galerii Dobro (ul. Stare Miasto 24/25) z tortem i szampanem już w sobotę (11 stycznia) o godz 19. Imprezę uświetnią wykonawcy muzyki elektronicznej: błękit pruski, Julek Ploski i Lutto Lento.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *