Jarmark Warmiński w Olsztynie zapowiada się bardzo ciekawie

Stanisław Soyka, Krystyna Czubówka i Michał Milowicz gwiazdami tegorocznego Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Wydarzenie potrwa cztery dni – od czwartku (12 grudnia) do niedzieli (15 grudnia).

Już od lat połowa grudnia to w Olsztynie czas przedświątecznych zabaw. Nie inaczej będzie w tym roku – zapraszamy mieszkańców stolicy regionu i gości na moc atrakcji, przygotowanych przez Miejskie Ośrodek Kultury.

– Kolejny raz odkryjemy piękno zimowego Olsztyna, pachnącego korzennymi przyprawami, skrzącego się bogactwem rękodzielniczych ozdób i, przede wszystkim, zachwycającego ofertą artystyczną – zachęca dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz. – Zgodnie z hasłem „Naturalnie Święta!” pokłonimy się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje oraz promując postawy proekologiczne.

Tradycyjnie już nie zabraknie wizyty św. Mikołaja z Rovaniemi, będzie karuzela, barwne instalacje i pokazy. Dzięki specjalnym, ekologicznym warsztatom, będzie okazja nauczyć się robić niezwykłe prezenty albo szyć wyjątkowe woreczki na podarki.

Wśród gwiazd, które będą umilać czas odwiedzającym jarmark będą m.in. Stanisław Soyka, Czesław Mozil, Krystyna Czubówna i Michał Milowicz.

Każdego dnia szansa na zakupy w specjalnej strefie handlowej z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi.

Zbliżający się Warmiński Jarmark Świąteczny odbędzie się w Olsztynie już 11. raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *