Michelin podarował prezent dla wcześniaków

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzymał gwiazdkowy prezent od firmy Michelin. Mowa o nowoczesnym inkubatorze, który trafił właśnie do Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków. To wspaniałe zakończenie niezwykłego roku, w którym firma Michelin wspomogła specjalistyczne leczenie najmłodszych dzieci specjalistyczną aparaturą wartą w sumie około 800 tys. zł, kontynuując tym samym wieloletnią tradycję wspierania ratowania zdrowia i życia noworodków i wcześniaków.

– Bardzo się cieszę że w okresie przedświątecznym odwiedzamy Szpital Dziecięcy i przy okazji możemy sprezentować ten inkubator – mówi Jarosław Michalak, prezes Michelin Polska S.A.. – Zdrowie najmłodszych pacjentów od lat szczególnie leży nam na sercu i cieszymy się, że możemy wesprzeć ich leczenie.

– Ten inkubator to kolejny cenny dar, uzupełnienie sprzętu medycznego podarowanego nam przez Michelin w tym roku – mówi doktor Beata Jaroszewska-Świątek, ordynator Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

I dodaje: – Podarowany inkubator ułatwi sprawowanie optymalnej opieki nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie. Dzięki nowoczesnej technologii zapewnia on utrzymanie stabilnego wewnętrznego środowiska termalnego, umożliwia stworzenie i monitorowanie optymalnych warunków temperatury i wilgotności powietrza, dając komfort cieplny i odpowiednią wilgotność, niezbędna dla prawidłowego rozwoju wcześniaków. Konstrukcja inkubatora, z wygodną regulacją, powoduje, że jest to idealny inkubator dla oddziałów noworodkowych. System kontroli kondensacji urządzenia powoduje zachowanie wysokich standardów higieny i lepszą ochronę przed zakażeniami szpitalnymi. Wartym wspomnienia jest fakt, że posiada on funkcje, wspierające opiekę rodzicom, pozwalając na ich codzienny, bliski kontakt z dzieckiem.

Dlaczego to wsparcie ma tak duże znaczenie? Oddział Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie jest oddziałem najwyższego, III stopnia referencyjności, w skali województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie patologii okresu noworodkowego. Rocznie w oddziale leczonych jest ok. 900 noworodków. Oddział jest jedynym specjalistycznym odziałem w województwie, który przyjmuje noworodki i niemowlęta z najtrudniejszymi, złożonymi problemami klinicznymi z obszaru całego województwa warmińsko-mazurskiego, a coraz częściej z regionu, a nawet całego kraju.

Pacjentami oddziału są noworodki z wrodzonymi wadami rozwojowymi, po złożonych zabiegach chirurgicznych. Są to również wcześniaki, których przedwczesne urodzenie powikłane jest długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami. To najbardziej wrażliwa i wymagająca grupa pacjentów, ze względu na częste powikłania wcześniactwa, wymagającą długotrwałej, kilkumiesięcznej nierzadko opieki, dla których najważniejszym sposobem terapii jest zapewnienie różnych form wsparcia oddechowego i tlenoterapii oraz komfortu cieplnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *