Olsztyn polecany przez The Guardian

Kto by się spodziewał? My na pewno. Nie od dzisiaj wiemy, że nasz Olsztyn to najpiękniejsze miasto na świecie. Podobnego zdania jest dziennikarz z brytyjskiego czasopisma The Guardian.

Dziennikarze The Guardian wybrali najciekawsze podróżnicze odkrycia minionego roku. Wśród 20. miejsc znalazło się dla stolicy Warmii – Olsztyna.

Super wyróżnienie dla naszego miasta. Kolejny raz potwierdziło się, że ludzie z zewnątrz bardziej doceniają nasze miasto niż my sami.

Jak Olsztyn widziany jest przez dziennikarza The Guardian? Odpowiedź poniżej.

W tym roku odbyłem długą, spóźnioną pierwszą wizytę w Polsce, i odkryłem, że naprawdę jestem bardzo zadowolony z Olsztyna, małego miasta w północno-wschodniej części kraju nad Łyną. Dojazd pociągiem z Wielkiej Brytanii – podróżowałem przez noc przez Berlin – to miejsce narodzin architekta w stylu art deco Ericha Mendelsohna i stolica województwa warmińsko-mazurskiego, znana jako Kraina Tysiąca Jezior (choć w rzeczywistości jest tam około 3000). Jego sercem jest wyluzowana mieszanka parków i atrakcyjnych ulic obfitujących w średniowieczne budynki. Jednym z nich jest sam zamek, którego murów wykorzystał w XVI wieku Mikołaj Kopernik do obliczeń, które spowodowały przejście z kalendarza juliańskiego na kalendarz gregoriański. Co najlepsze, 11 jezior regionu znajduje się w granicach miasta, więc odwiedzający nigdy nie są daleko od miejsca, w którym można uprawiać sporty wodne, spokojną wędrówkę po linii brzegowej lub bar nad jeziorem, aby uzyskać świeże, orzeźwiające piwo z miejskiego browaru Kormoran. DW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *