Wdzięczna babcia podarowała sprzęt medyczny

Klinika pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie otrzymała sprzęt o wartości 10. tysięcy złotych. Olsztyńska malarka Agnieszka Przełomiec wykonała taki gest z wdzięczności za uratowanie życia jej wnuczka.

Szpital otrzymał dwie pompy strzykawkowe i dwie pompy przepływowe, służące do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych.

Z przekazaniem sprzętu wiąże się ciekawa historia. Agnieszka Przełomiec pochodzi z rodziny malarsko-konserwatorskiej. Wspomina, że jej nieżyjący już ojciec, znany olsztyński malarz – Jan Przełomiec uwielbiał zbierać stare przedmioty na targach staroci.

– Gdy mieszkaliśmy jeszcze na południu Polski, byłam małą dziewczynką i nie było wtedy jeszcze wolnych sobót, a mój tata w co drugą niedzielę wybierał się na targi staroci – opowiada pani Agnieszka. – Mama miała do niego ogromny żal, że nie spędza czasu z rodziną, tylko biega za starociami.

I mówiła: „Janek, ty w czyśćcu będziesz miał łańcuchy przywiązane do nóg, a do tych łańcuchów te swoje samowary, te swoje miedziane talerze, te swoje tace posrebrzane!”

Po śmierci swojego ojca, pani Agnieszka sprzedała dla Muzeum we Fromborku zgromadzone kiedyś przez niego kafle z XVII-wiecznego pieca. Cały dochód postanowiła przeznaczyć na sprzęt medyczny, który poprawi komfort leczenia pacjentów naszego szpitala.

Piękny gest, który trzeba pochwalić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *