Talenty z Olsztyna z nagrodami

Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka już trzynasty raz zorganizowało galę „Talenty Olsztyna” oraz „Uskrzydleni”. Celem przedsięwzięcia jest nagradzanie młodych artystów, dopiero rozpoczynających karierę albo twórców i animatorów kultury, których postawa i aktywność warta jest publicznej prezentacji.

– Nie omijamy tych, którzy lśnią nawet gdy pochmurno – mówiła Elżbieta Mierzyńska ze Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka. – Podczas gali prezentujemy Talenty, wśród nich osoby wręcz Uskrzydlone, młodzi, zdolni, piękni duchem.

Nagrody i tytuły „Talent Olsztyna 2019” otrzymali:

Magdalena Kowalewska – animatorka kultury śpiewaczej, dyrygentka chórów Magnificat oraz Our Music. Chóry w tym roku obchodzą 10-lecie istnienia.

Julian Szarat – 13-letni kontrabasista, który naukę gry zaczął w wieku czterech lat w Studio Umuzykalniającym Piccolo w Krakowie. Był pierwszym uczniem w Szkole Muzycznej w Olsztynie, który rozpoczął naukę gry na kontrabasie w wieku siedmiu lat. Od roku gra na dwóch instrumentach: kontrabasie i fortepianie. Laureat dziewięciu konkursów muzycznych w kraju.

Barbara Pliszka – 15-letnia skrzypaczka, uczestniczka ponad 70 konkursów w kraju i za granicą. Jest zdobywczynią nagród i wyróżnień, często też bierze udział w koncertach charytatywnych.

Tegoroczni „Uskrzydleni” to:

* Michał Wróbel – popularyzator wiedzy historycznej podczas imprez artystyczno-historycznych, występuje w roli „Błazna Jajosza, który historie opowiada…” Jest prezenterem wydarzeń historycznych z epoki średniowiecza, sekretarzem Stowarzyszenie Kultury Średniowiecza „Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn”.

Kacper Oleszczak – projektant mody z recyklingu, ma 17 lat. Kupuje używaną odzież i nadaje jej drugie życie, tworząc swoje autorskie kolekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *