Olsztyński sztab WOŚP gotowy na kwestę

W najbliższy weekend w całej Polsce będą zbierane pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie będzie tak samo w Olsztynie, a imprezy będą w dniach 11-12 stycznia 2020 roku.

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie 450 wolontariuszy. Każdy będzie mieć charakterystyczną, czerwoną koszulkę, puszkę, identyfikator, plecak oraz serduszka.

– Szykujemy się do tego wydarzenia od dwóch miesięcy – mówi Monika Falej, szefowa olsztyńskiego sztabu. – Cały czas spływają propozycje organizacji imprez towarzyszących. Każdy oczekuje bicia rekordów. Ja natomiast życzę wszystkim świetnej i bezpiecznej zabawy. Tak ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowaniu wielu wolontariuszy, przedsiębiorców, instytucji, ludzi dobrej woli.

W całym Olsztynie odbędzie się ponad 50 różnych imprez. To m.in. koncerty, pokazy taneczne, zajęcia sportowe, kiermasze, przejażdżki zabytkowymi pojazdami. Nowością w tym roku jest „Wielka Ściskawa”. To wydarzenie, którego celem zgromadzenie jak największej liczby w sercu o powierzchni 20 m2. Zabawa potrwa pół godziny (12 stycznia, 15:00-15:30), a najlepszy sztab wygra dla miejscowego szpitala sprzęt medyczny wartości 50 tys. złotych.

W poprzednim roku w stolicy Warmii i Mazur zebrano ponad 523 tys. złotych. W tym roku na koncie olsztyńskiego sztabu – dzięki eSkarbonce – jest już ponad 1,6 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *